قایق جمع آوری زباله ی شناور ،

 

قایق جمع آوری زباله ی شناور ،
وارد بندرانزلی شد.

استان گیلان ، یکی از پر باران ترین استان های کشور بوده که معمولا نیمی از سال ، بارندگیهای شدیدی در آن دیده می شود. با شروع بارندگی و بالا آمدن سطح آب در معابر و رودخانه ها ، زباله هایی که در حاشیه رودخانه ها قرار دارد ، همراه با جریان آب وارد رودخانه های اصلی منتهی به تالاب بندرانزلی میگردد و در نهایت همه زباله ها با جریان آب از داخل کانال بندرانزلی به سمت موج شکن ها حرکت نموده و وارد دریا میگردد.
زباله های شناور تاثیر زیادی را در ایجاد آلودگی و انتشار ذرات معلق و به خطر انداختن سلامت موجودات زنده دریایی بعهده داشته و در مواردی با طوفانی بودن دریا ، همراه با امواج به ساحل رسیده و سواحل زیبای توریستی استان را مجددا آلوده می نمایند. وجود زباله ها در سواحل ، سبب رشد و نمو جوندگان در حاشیه سواحل میشود و علاوه بر رشد میکرو بها ، چشم اندازهای طبیعی را از بین برده و بهداشت آن را با خطر مواجه میسازد .
بدین منظور اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان(بندرانزلی) ، بعنوان اولین بندر شمال کشور، نسبت به ورود و بکارگیری یک فروند شناور جمع آوری کننده زباله از سطح دریا اقدام نمود. این شناور با حرکت در کانال و در مسیر ورود زباله ها به دریا ، با طراحی خاص خود ، میتواند همه زباله های شناور و معلق در سطح آب را براحتی جمع آوری نماید.

منبع : انوش علی اصغری

 

سیده پریسا میرنظامی: کاش به جای این همه بنر تبلیغاتی و پوسترهای بزرگی که تو هر شهری دیده میشه یکم برای سلامتی و بهتر نگه داشتن محیط زیست اهمیت میدادن تا کار به اینجا نرسه

امیدوارم که این وسیله ای باشه برای نیاز آلودگی تالاب

 

/ 2 نظر / 18 بازدید
آموزش رايگان برنامه نويسي

سلام دوست گلم من نمیخوام مثل بقیه تبلیغ کنم ولی اگر دنبال آموزش،برنامه نویسی و نرم افزار های مختلف هستی من می تونم سایت سورس باران رو بهت معرفی کنم چون انواع آموزش های مختلف فارسی بصورت کتاب و همچنین تصویری وجود داره که از این آموزش ها می تونم آموزش فتوشاپ،برنامه نویسی و حتی ساختن قالب نام برد. و بخش های مختلفی که شامل سورس های برنامه نویسی، دانلود نرم افزارهای مهم و کاربردی و کمیاب نام برد با سورس باران برنامه نویسی را معنایی دوباره بخشیم. یا علی

محمد تقی صیادی امام

وبلاگ خوبی دارید...ممنون